Pri technickom vyhotovení sa zdalo, že aj tu sú možnosti vyčerpané, no už niekoľko rokov badať trend hľadania takých tvarových usporiadaní profilov, ktoré na malom priestore (uzavreté do obrysu profilu) dokážu stále posúvať technický štandard dopredu. Hlavným iniciátorom nového riešenia je snaha o trvalé znižovanie koeficientu prechodu tepla. Nejde o proces samovoľný, vynútil si ho rastúci tlak na cenu energií. Vplyv stavebnej hĺbky a počtu vnútorných komôr na koeficient prechodu tepla, teda na znižovanie tepelných strát, je už dlho známy. V praxi sa jasne ukazuje tendencia prehlbovať stavebnú hĺbku profilov a zvyšovať počet komôr v ich reze.
GEALAN sa vývoju v tomto smere venuje už od roku 1998. Výsledkom je prechod od pôvodného systému s hĺbkou 62 mm, cez systémy s hĺbkou 74 mm až na dnešnú stavebnú hĺbku 83 (presne 82,5) mm. Tento rozmer sa nakoniec ukázal ako optimálny, lebo sa prišlo na to, že hlbšie systémy, napríklad nad 90 mm majú ďalšie technické problémy. Preto sa i tieto systémy postupne vracajú k 80 – 85 mm. Samozrejme, milimetrové rozdiely nehrajú žiadnu úlohu. Stavebná hĺbka má viaceré dôležité aspekty. Hlavne umožňuje v reze usporiadať niekoľko vzduchových komôr (čím viac, tým lepšie), zároveň však musí byť vytvorený dostatočný priestor i pre tzv. hlavnú komoru, kde je uložená oceľ. Na druhej strane, pri veľkých stavebných hĺbkach rastie hmotnosť profilu, čo môže byť problém pri manipulácii. Zároveň sa môže rozširovať zasklievacia drážka. Ak je príliš široká, vzniká problém so zasklením 24 mm dvojsklom. Tieto veľmi prehĺbené systémy však nie sú určené na zasklenie dvojsklom.
Hoci všeobecný trend smeruje k trojsklu, vývojári nechceli v novom systéme obmedziť použitie dvojskla. Veď podiel dvojskiel na našom trhu je ešte veľmi výrazný. Podobné je to i s počtom komôr v profile. Firma GEALAN v rokoch 2002 – 2004 ako prvá priniesla na trh šesťkomorový profil a dnes je to už skoro štandardom u všetkých výrobcov. Počet komôr má vplyv i na koeficient prechodu tepla, ale pri počte nad 6 je už len nepatrný.